Úvod » BIO slupky » Bio špaldové slupky účinky

špaldové slupky

Účinky špaldových BIO slupek:

  • posilují imunitní systém, mají uklidňující účinek a působí antidepresivně;
  • přinášejí úlevu při dně, revmatických bolestech končetin a kloubů, předcházejí tvorbě křečových žil; 
  • výrobky se špaldovými slupkami obsahují vysoké procento křemíku
     působí k odrušení negativní energie
     i proti geopatogenním zónám.

Výrobky jsou vhodné pro každodenní používání a je možné jej nahřát na tělesnou teplotu na topení či na sluníčku a přiložit na bolavé místo: např. bolestivé klouby, na kolena, ztuhlé šíjové svaly apod. Špaldové slupky udržují teplotu a příjemně uvolňují postiženou oblast. Slupky jsou elastické a přizpůsobí se každému tvaru. Hlava a páteř leží měkce a jsou celou noc optimálně opřené. Tak se může svalstvo, především oblast ramen a šíje zcela uvolnit a dochází k hlubokému, zotavujícímu spánku. Plevy také jemně masírují zátylek. Schopnost uskladňovat vzduch umožňuje jejich dobré nahřívání na kachlových kamnech, radiátorech, nejlepší je ovšem polštářek nahřát na slunci. Naakumulovaná energie je pak dále předávána lidskému tělu. Špaldové plevy mají z plnicích materiálů nejlepší podpěrné vlastnosti. Další jejich zvláštností je také to, že pojmou v noci tělesný pot, odvádí nadbytečné teplo a vytvářejí příjemné klima na spaní. Obsahují vysoké procento kyseliny křemičité a též napomáhají tvorbě chrupavek (zejména u dětí).

 

Špalda, neboli latinsky Triticum spelta, je druh rozpadavé pšenice. Byla pěstována v Evropě již před 8 000 lety, pěstovali ji Egypťané, Keltové i Germáni. Později ustoupila šlechtěné pšenici, která vykazovala vyšší výnosy. 

V současnosti je špalda považována za zdravější alternativu šlechtěné pšenice, s vyšším podílem minerálních látek a bílkovin. Vzhledem ke své minimální reakci na hnojení umělými hnojivy, značné odolnosti proti škůdcůmchorobám a nepřízni počasí je vhodnou a často využívanou plodinou v ekologickém (organickém) zemědělství. Známé je např. jídlo tzv. špaldoto, připravené podobně jako rizoto. Ze špaldy se také vyrábí kávovina jako zdravá náhražka kávy. Ve Švýcarsku se používá jako sladová přísada (Dinkel Einsiedler bier).

 

Účinky MIXU (pohankové a špaldové bioslupky dohromady):

Nejlepší je slupky kombinovat, protože pohankové více drží tvar jsou těžší a špaldové jsou měkčí a lehčí. Zároveň pohankové jsou tmavé, špaldové světlé, takže se vyrovnávají energie jin a jang. Svými vlastnostmi se velmi dobře doplňují i podporují,zvyšuje se účinek.. Naše výrobky pro Vás šijeme a zhotovujeme v mnoha provedeních a variantách.

 

Péče o polštáře:

Jednoduché natřepání stačí k uvedení polštářku do původního stavu. Lze dávat polštářek často na slunce aby naakumuloval energii, která potom přejde na vás. Životnost špaldových slupek je 2 roky, maximálně však 2,5 roku.


NTI2NDJk